BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Obchody Święta Lotnictwa Polskiego
31.08.2018
Uroczystym apelem uczczono w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego Święto Lotnictwa Polskiego

W dniu 31 sierpnia, w obecności pododdziałów 8. Bazy Lotnictwa Transportowego i 1. Regionalnego Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania odbyła się zbiórka z okazji Lotniczego Święta.
 

Dowódca uroczystości  mjr Michał Garkowski złożył Dowódcy 8. BLTr Pułkownikowi Pawłowi Bigosowi meldunek o gotowości pododdziałów do rozpoczęcia uroczystego apelu.
Następnie Pułkownik Bigos przywitał się ze sztandarem, pododdziałami i wszystkimi zgromadzonymi na placu apelowym, a na maszt podniesiona została flaga państwowa RP.

W czasie uroczystości odczytane zostały decyzje Ministra Obrony Narodowej o przyznaniu medali, mianowaniu na kolejne stopnie wojskowe oraz okolicznościowy rozkaz Dowódcy 8. BLTr w sprawie wyróżnienia żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej z okazji Święta Lotnictwa. Następnie Dowódca uhonorował wyróżnionych żołnierzy wręczeniem medali, odznak honorowych, aktów mianowań, listów gratulacyjnych oraz pism pochwalnych ze zdjęciem wyróżnionego na tle sztandaru 8. BLTr.

Podczas uroczystej zbiórki z jednostką pożegnało się czterech bardzo dobrze wyszkolonych i doświadczonych żołnierzy odchodzących do rezerwy i innych jednostek a także dwoje zasłużonych pracowników RON.

W swoim wystąpieniu Pułkownik Bigos podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej 8. Bazy Lotnictwa Transportowego za codzienną,
odpowiedzialną służbę i pracę, wymagającą nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także odwagi i wielu wyrzeczeń.

Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów 8. Bazy Lotnictwa Transportowego i 1. Regionalnego Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania.

kpt. M.Nojek


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych