BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie z mundurem
30.04.2018
W Sali Tradycji 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odbyło się pożegnanie żołnierza odchodzącego do rezerwy

 

Podczas uroczystej zbiórki w obecności sztandaru jednostki zebrali się przełożeni i koledzy żołnierza kończącego służbę wojskową.


Dowódca 8. Bazy Lotnictwa Transportowego płk pil. Paweł Bigos podziękował odchodzącemu do rezerwy żołnierzowi za dotychczasową służbę w Wojsku Polskim a w szczególności za służbę na  rzecz 8. Bazy Lotnictwa Transportowego. Dowódca bazy życzył chorążemu powodzenia w cywilnym życiu oraz zapowiedział,  że drzwi 8. BLTr będą dla niego zawsze otwarte.


Po pamiątkowych zdjęciach nastąpiło składanie życzeń oraz wpis do Księgi Pamiątkowej 8. BLTr.

 

 


St.chor.sztab. Ireneusz Wojnarowski służbę wojskową rozpoczął jako kadet w Centralnym Ośrodku Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych w 1991 roku. Tam został wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe. Następnie pełnił służbę w Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczym. Od 1997 roku służył w 3 eskadrze lotniczej, w 3 eskadrze lotnictwa transportowo-łącznikowego a następnie w 3 Bazie Lotniczej. W 2003 roku służył w 13 eskadrze lotnictwa transportowego a od 2010 roku w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.

W okresie służby wojskowej odznaczony został Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju" oraz Srebrnym Medalem "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny".

kpt. M.Nojek Foto M.Kiełpiński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych