BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie z mundurem i jednostką
06.04.2018
W Sali Tradycji 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odbyło się pożegnanie trzech żołnierzy odchodzących do innych jednostek i rezerwy

Podczas uroczystej zbiórki w obecności sztandaru jednostki zebrali się przełożeni i koledzy żołnierzy.

Dowódca 8. BLTr wz. płk Grzegorz Kot podziękował odchodzącym do rezerwy żołnierzom za dotychczasową służbę w Wojsku Polskim a w szczególności za służbę na  rzecz 8. Bazy Lotnictwa Transportowego. Dowódca bazy życzył wszystkim powodzenia na nowych stanowiskach służbowych oraz w cywilnym życiu oraz zapowiedział,  że drzwi 8. BLTr będą dla nich zawsze otwarte.

Po pamiątkowych zdjęciach nastąpiło składanie życzeń oraz wpis do Księgi pamiątkowej 8. BLTr.

plut. Marcin Aleksandrowicz
Służbę wojskową rozpoczął w 2001 roku od pełnienia zasadniczej służby wojskowej w JW 4811. W 2005 roku został powołany do zawodowej służby wojskowej, którą zaczął pełnić w 17 dywizjonie rakietowym Obrony Powietrznej. Następnie służył w 8. Bazie Lotniczej a od 2011 roku w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.

st.kpr. Marcin Dobroń
Służbę wojskową rozpoczął w 2008 roku od pełnienia kandydackiej służby wojskowej w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. W 2012 roku został powołany do zawodowej służby wojskowej w 37. dywizjonie rakietowym Obrony Powietrznej. Od 2015 roku pełnił służbę wojskową w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.

st.sierż. Rafał Rolka
Służbę wojskową rozpoczął w 2008 roku od pełnienia zasadniczej służby wojskowej w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. W 2009 roku został powołany do zawodowej służby wojskowej w 8. Bazie Lotniczej a od 2010 roku w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.

kpt. M.Nojek


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych