BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Wycieczka turystyczno-krajoznawcza do Kopalni Soli w Bochni oraz na Zamek w Wiśniczu.
26.03.2018
W dniu 24.03.2018 r. Klub 8. Bazy Lotnictwa Transportowego zorganizował dla kadry, pracowników resortu obrony narodowej i ich rodzin, wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni oraz na Zamek w Wiśniczu.

Grupa wycieczkowa z Balic rozpoczęła zwiedzanie od Kopalni Soli w Bochni, w której spędziła w sumie trzy godziny czasu, spacerując po dawnych wyrobiskach solnych. Przewodnik opowiadał szczegółowo o historii kopalni, podkreślając olbrzymie znaczenie soli w dawnych  czasach.Sporą atrakcją był przejazd podziemną kolejką oraz zjazd ze specjalnej, drewnianej zjeżdżalni. Na zakończenie wszyscy mogli odpocząć w Komorze Ważyn, korzystając z podziemnej kawiarni.

   

Następną atrakcją turystyczną był Zamek w Wiśniczu, którego początki wiążą się z działalnością rodu Kmitów herbu Szreniawa w XIV wieku. Po licznych zmianach właścicieli oraz przebudowach i remontach, obecnie Zamek prezentuje się dość dobrze.

Wszyscy najpierw zwiedzili Zamek przechodząc przez jego liczne komnaty w ramach tzw. Trasy Dworskiej, a następnie udali się do Bastionu VR, gdzie mogli odbyć wirtualną podróż po średniowiecznym zamku.

   

Pobyt w Wiśniczu grupa zakończyła w zamkowej kawiarni, gdzie można było wypić kawę, herbatę oraz spróbować regionalnych specjałów.

   

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych