BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Pamięć o
01.03.2018
W Garnizonie Kraków-Balice odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

 Delegacja Żołnierzy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wzięła udział w uroczystości złożenia wieńców pod pomnikiem "Niezłomnym Ojczyzna" w Morawicy.

 

 

O godzinie 12.00 w sali widowiskowej Klubu 8. BLTr odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy Bazy. Dowódca 8. Bazy Lotnictwa Transportowego płk pil. mgr inż  Paweł Bigos po odebraniu meldunku od Szefa Sztabu przywitał się ze Sztandarem oraz zgromadzoną kadrą

Szef Sekcji Wychowawczej odczytał przesłanie Ministra Obrony Narodowej.

Następnie zgodnie z Rozkazem Dowódcy 8. BLTr w sprawie wybory żołnierza Roku 2017 miało miejsce wręczenie statuetek dla wyróżnoncyh żołnierzy Bazy. Dowódca 8. BLTr podkreślił wyjątkowe znaczenie tej nagrody ponieważ przyznawana jest przez żołnierzy poszczególnych pododdziałów. Nawiązując do Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" Dowódca Bazy zwrócił wszystkim uwagę na warunki w jakich możemy służyć Ojczyźnie Rzeczypospolitej Polskiej w dzisiejszych czasach w porównaniu z czasami powojennego ucisku i represji ówczesnej władzy PRL.

Po zakończeniu uroczystości odbyło się pożegnanie Pana Stanisława Czecha kończącego pracę na terenie kompleksu przy ul. ktp. Medweckiego w Garnizonie Kraków-Balice. Pan Stanisław prowadził przez 28 lat punkt fryzjerski z którego korzystało kolejno 13 dowódców jednostek lotniczych stacjonujących na Balicach. W wieku 79 lat postanowił zakończyć pracę na Balicach.

 

Dziękujemy i życzymy Panu Stanisławowi zdrowia, wszelkiej pomyślności i lotniczego szczęśćia.

 

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych