BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Odejście do rezerwy
31.01.2018
W Sali Tradycji 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odbyło się pożegnanie odchodzących do rezerwy trzech żołnierzy z Komendy Obsługi Lotniska Wrocław

Podczas uroczystej zbiórki w obecności sztandaru jednostki zebrali się przełożeni i koledzy żołnierzy z KOL Wrocław.

Dowódca 8. BLTr płk pil. Paweł Bigos podziękował odchodzącym do rezerwy żołnierzom za dotychczasową, długoletnią służbę w Wojsku Polskim a w szczególności za służbę na  rzecz pododdziału 8. Bazy Lotnictwa Transportowego stacjonującego na wrocławskim lotnisku. Dowódca bazy życzył wszystkim powodzenia w cywilnym życiu oraz zapowiedział,  że drzwi 8. BLTr będą dla nich zawsze otwarte.

Po pamiątkowych zdjęciach nastąpiło składanie życzeń oraz wpis do Księgi pamiątkowej 8. BLTr.

st.chor.sztab. Andrzej Grodzki
Służbę wojskową rozpoczął w 1984 roku od pełnienia zasadniczej służby wojskowej w Ośrodku Szkolenia Specjalistów Ubezpieczenia Lotów. W 1991 roku został powołany do zawodowej służby wojskowej, którą zaczął pełnić w 11 pułku lotnictwa myśliwskiego. Następnie służył w 3. Bazie Lotniczej a od 2010 roku w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.
W okresie służby wojskowej odznaczony został Brązowym medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Srebrnym medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.

st.sierż. Jarosław Żakowicz
Służbę wojskową rozpoczął w 1997 roku od pełnienia zasadniczej służby wojskowej w 3 Korpusie Obrony Powietrznej. W 1999 roku został powołany do zawodowej służby wojskowej w 3. Bazie Lotniczej. Od 2010 roku pełnił służbę wojskową w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.
W okresie służby wojskowej odznaczony został Brązowym medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Srebrnym medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

sierż. Jarosław Gabor
Służbę wojskową rozpoczął w 1997 roku od pełnienia zasadniczej służby wojskowej w Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego. W 1999 roku został powołany do zawodowej służby wojskowej w CSIL. Następnie służył w 3. Bazie Lotniczej. Od 2010 roku pełnił służbę wojskową w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.
W okresie służby wojskowej odznaczony został Brązowym medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

kpt. M.Nojek


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych