BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Wycieczka na skoki do Zakopanego
29.01.2018
Klub 8. Bazy Lotnictwa Transportowego zorganizował wycieczkę do Zakopanego.

W dniu 27 stycznia żołnierze oraz pracownicy RON udali się do Zakopanego aby kibicować polskim skoczkom. Współorganizatorem przedsięwzięcia były Związki Zawodowe Pracowników Wojska 8. BLTr.

Wycieczki do Zakopanego dla kadry, pracowników resortu obrony narodowej i ich rodzin organizowane są przez Klub 8.BLTr i Związki Zawodowe Pracowników Wojska 8. BLTr już od wielu lat - właśnie w czasie konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Również w tym roku głównym celem uczestników wycieczki był udział w tym pięknym widowisku sportowym oraz oczywiście kibicowanie naszej drużynie .

Po przyjeździe do Zakopanego wszyscy najpierw posilili się żołnierskim bigosem, a potem udali sie na piesze wycieczki w różne strony naszych pięknych Tatr, odwiedzając między innymi: Krupówki, Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Kalatówki oraz pobliskie szlaki turystyczne. 

Po wielogodzinnych spacerach, większość osób naszej grupy zgromadziła się pod Wielką Krokwią, by dopingować polską drużynę razem z tłumami fanów tej popularnej w Polsce dyscypliny sportu. Część grupy wolała podziwiać wyczyny naszych zawodników w strefie kibica (zorganizowanej przez TVP) w centrum Zakopanego.

Polska drużyna zasłużenie wywalczyła pierwsze miejsce i sprawiła wszystkim olbrzymią radość.
Po zakończeniu konkursu cała grupa wycieczkowa z 8. BLTr, w doskonałych humorach, udała się do autobusu - by wyruszyć w drogę powrotną do Krakowa.

M.Kiełpiński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych