BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Spotkanie Opłatkowe w 8. BLTr
18.12.2017
Jak co roku w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne

Uroczystość rozpoczął Dowódca bazy płk pil. mgr inż.  Paweł Bigos witając bardzo serdecznie zaproszonych gości oraz zgromadzonych żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej z Garnizonu Kraków-Balice.

Pułkownik Bigos podsumował kończący się rok oraz podziękował kadrze i pracownikom RON za zaangażowanie i pracę włożoną w bezpieczne wykonanie zadań. Życzył wszystkim spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. 

Najważniejszym gościem dla balickich lotników był syn Patrona 8. BLTr Pan Maciej Skarżyński, który specjalnie przybył na to szczególne spotkanie z zagranicy. 

W spotkaniu uczestniczyli kadra i pracownicy RON  bazy i zaprzyjaźnionych jednostek, Zastępca Dowódcy Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwa Komponentu Powietrznego gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski, byli  dowódcy 8. BLTr, dowódcy i komendanci jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Kraków i Kraków-Balice, przedstawiciele  stowarzyszeń i instytucji cywilnych współpracujących z 8. BLTr oraz władz regionu i miasta Krakowa. Gościliśmy także przedstawicieli Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

Świętą Ewangelię odczytał Dziekan Dekanatu Wojsk Specjalnych ks. płk Piotr Sroka, który wsparł nas modlitwą i dobrym słowem oraz pobłogosławił opłatki. Następnie wszyscy zgromadzenia połamali się opłatkiem oraz składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Wśród życzeń dominowały tematy dotyczące zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku.

 Po życzeniach przyszedł czas degustację pysznych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję przez personel kuchni i logistykę.
Spotkanie opłatkowe przebiegło w prawdziwie przyjaznej i rodzinnej atmosferze.

kpt. M.Nojek


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych