BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Uroczyste obchody Światowego Dnia Serca na krakowskim Rynku
03.10.2017
Delegacja 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w składzie ppłk Zdzisław Konieczny i por. pil. Arkadiusz Grzyb wzięła udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia Serca

W dniu 24 września 2017 roku, na zaproszenie Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Instytutu Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, delegacja 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wzięła udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia Serca.

Uroczystość, z udziałem wielu znamienitych gości, odbyła się na Rynku Głównym w Krakowie. Tegoroczne obchody pod hasłem Power Your Heart – Naładuj Swoje Serce zebrały na krakowskim rynku tłumy zainteresowanych. Przedstawiciele 8. BLTr, wspólnie z prof. Bogusławem Kapelakiem, prof. Jerzym Sadowskim, dr Grzegorzem Filipem oraz Panią Małgorzatą Rejdych - Prezesem Stowarzyszenia Osób Po Przeszczepie Serca, wzięli udział w panelu dyskusyjnym Transplantacje serca. Na scenie krakowskiego rynku, przed zebraną publicznością ppłk Zdzisław Konieczny i por. Arkadiusz Grzyb opowiedzieli o zaangażowaniu całego personelu 8. BLTr w Akcję Serce. Dużym przeżyciem było również spotkanie z osobami będącymi po przeszczepach, których wspomnienia niejednokrotnie wiązały się z lotami naszych pilotów na rzecz klinik transplantologii.

Zgromadzona na krakowskim rynku publiczność mogła usłyszeć ciepłe słowa pod adresem naszej bazy od transplantologów oraz osób po przeszczepach serca, które dostały „nowe życie” dzięki udziałowi naszych samolotów i załóg w Akcji Serce.

ppłk. Z.Konieczny Foto: Paweł Kołacz


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych