BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie z mundurem
29.09.2017
W Sali Tradycji 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odbyła się zbiórka z okazji służbowego pożegnania czterech żołnierzy bazy

29 września ze sztandarem, jednostką oraz swoimi przełożonymi, współpracownikami, koleżankami i kolegami żegnali się st.chor.sztab. Robert Kwartnik, st.chor.sztab. Rafał Hamera, mł.chor. Sebastian Ciszewski oraz kpr. Piotr Henc.


W obecności sztandaru jednostki dowódca płk Krzysztof Szymaniec podziękował żołnierzom za wielki wkład pracy włożony w służbę na rzecz 8. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz życzył wszystkiego najlepszego.

 

St.chor.sztab. Robert Kwartnik służbę wojskową rozpoczął jako kadet w Centralnym Ośrodku Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych w 1991 roku. Na pierwsze stanowisko służbowe został wyznaczony w 1994 roku w 9 pułku lotnictwa myśliwskiego. Następnie służył w 13 pułku i 13 eskadrze lotnictwa transportowego. w 2010 roku pełnił służbę wojskową w 1 Skrzydle Ciężkiego Transportu Powietrznego a w 2013 roku w 1 Bazie Lotniczej HWA - Papa Węgry. Od 2013 roku wrócił do Balic gdzie służył w 8. BLTr.

W okresie służby wojskowej odznaczony:
Srebrnym medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny
Złotym medalem Za Zasługi dla Obronności Ojczyzny
Gwiazdą Załóg Lotniczych

St.chor.sztab. Rafał Hamera służbę wojskową rozpoczął jako kadet w Centralnym Ośrodku Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych w 1992 roku. Na pierwsze stanowisko służbowe został wyznaczony w 13 pułku lotnictwa transportowego w 1995 roku.  Następnie służył w 13 eskadrze i 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.

W okresie służby wojskowej odznaczony:
Brązowym medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny
Brązowym medalem Za Zasługi dla Obronności Ojczyzny
Gwiazdą Załóg Lotniczych
Gwiazdą Afganistanu

Mł.chor. Sebastian Ciszewski służbę wojskową rozpoczął od zasadniczej służby wojskowej w 1998 roku. W 2000 roku został powołany do zawodowej służby wojskowej w 13 pułku lotnictwa transportowego. Następnie służył w 8. Bazie Lotniczej i 8. Bazie Lotnictwa Transoprtowego.

W okresie służby wojskowej odznaczony:
Brązowym medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny
Brązowym medalem Za Zasługi dla Obronności Ojczyzny

Kpr. Piotr Henc służbę wojskową rozpoczął od zasadniczej służby wojskowej w 2001 roku. W 2006 roku został powołany do zawodowej służby wojskowej w 72 dywizjonie rakietowym Obrony Powietrznej. Od 2010 roku służył w 8. BLTr.


Po pamiątkowym zdjęciu nastąpił czas na wpisanie się do Księgi Pamiątkowej, podziękowania i pożegnanie z przyjaciółmi.

kpt. M.Nojek


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych