BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie z mundurem
29.09.2017
Zgodnie z ceremoniałem wojskowym pilot odchodzący do rezerwy może wykonać pożegnalny lot. Jest to dzień bardzo szczególny i uroczysty na zakończenie kariery wojskowej każdego pilota.

Taki lot W dniu 28 września odbył ppłk pil. Krzysztof Dzido. Najpierw na Sali Tradycji 8. BLTr a później podczas zbiórki na lotnisku Dowódca 8. BLTr podziękował Pułkownikowi za długoletnią służbę oraz wielki wkład pracy włożony na rzecz lotnictwa RP.

Po wykonaniu lotu ppłk Dzido podziękował wszystkim za wspaniałą atmosferę, umożliwiającą wykonanie wszystkich postawionych zadań oraz owocną współpracę w 8. Bazie.

W zbiórce z okazji ostatniego wojskowego lotu i odejścia do rezerwy udział wzięli przedstawiciele 3. SLTr, WSOSP, rodzina oraz przyjaciele ppłk Dzido.

Ppłk Krzysztof Dzido rozpoczął służbę wojskową w Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w 1985 roku. Do podkrakowskich Balic trafił w 1989 roku, gdzie służył w 13 pułku lotnictwa transportowego. Następnie, cały czas w Balicach służył w 13 eskadrze lotnictwa transportowego i 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.
W okresie służby wojskowej ppłk Dzido został odznaczony:
Złotym medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju
 Złotym medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny
Srebrnym Krzyżem Zasługi
Gwiazdą Afganistanu
Gwiazdą Załóg Lotniczych

kpt. M.Nojek


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych