BIP
8. Baza Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Pracowity weekend
31.07.2017
Dziewiętnaście razy w tym roku wojskowi lotnicy z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego podrywali samoloty w ramach Akcji Serce

Podczas ostatniego weekendu załogi 8. BLTr uczestniczyli w dwóch Akcjach Serce. Pierwszy wylot miał miejsce w piątek po godzinie 21. Po potwierdzeniu możliwości wykonania lotu i powiadomieniu załogi dyżurnej, zaczęły się praktyczne przygotowania do wykonania lotu.
Przybyła na lotnisko załoga sprawdziła warunki meteo na zaplanowanej trasie oraz samolot. Start nastąpił po około 4 godzinach od powiadomienia.
Samolot transportowy CASA C-295M o numerze 011, dowodzony przez kapitana Kądziołkę, wykonał lot na trasie Kraków - Warszawa - Kraków - Warszawa - Kraków. Szczęśliwy finał akcji miał miejsce po godzinie 4.30.

Następny wylot w ramach Akcji Serce miał miejsce przed godziną 24 w sobotę. Załoga pod dowództwem kpt. Jaworskiego wykonała lot po trasie Kraków - Katowice - Poznań - Katowice - Kraków. Zakończenie akcji nastąpiło przed godziną6 .
Czas trwania misji wyniósł około 5 godzin.

Gdy inni śpią, załogi samolotów wyznaczonych do Akcji Serce z 8. BLTr czekają na sygnał do startu aby pomagać potrzebującym.

kpt. M.Nojek


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych